Zabiegi Ulthera

W CENTRUM DERMATOLOGII Jolanta Maciejewska wykonywane są zabiegi liftingujące z użyciem oryginalnego sprzętu Ulthera™. 

Zabiegi wykonywane są przez specjalistę medycyny estetycznej Dr Monikę Bujanowską, która ma ogromną wiedzę i lata praktyk w tym zakresie.

Zdjęcie dr Moniki Bujanowskiej

Dr n.med. Monika Bujanowska

specjalista medycyny estetycznej

www.monikabujanowska.pl

Co to jest zabieg Ulthera?

Starzenie chronologiczne jest procesem złożonym, mają na nie wpływ czynniki genetyczne, hormonalne (czynniki hormonalne dotyczą kobiet w okresie menopauzy, wówczas dochodzi do spadku estrogenów w organizmie). Zmiany ultrastruktury skóry w przebiegu naturalnego starzenia nasilają się w wyniku działania czynników zewnętrznych, przede wszystkim promieniowania UV, ale również nieodpowiedniej diety, palenia tytoniu czy wpływu grawitacji. 

ULTHERA to nowy zabieg, który przeznaczony jest do nieinwazyjnego liftingu: twarzy, czoła i brwi, powiek i okolicy oczu, okolicy ust, podbródka i szyi.

Przy pomocy tego urządzenia dochodzi do koncentracji energii ultradźwiękowej w wybranych miejscach i na ustalonej głębokości, co skutkuje wyraźnym liftingiem, jak również znaczącym ujędrnieniem skóry. Ze względu na wbudowane USG – Ulthera™ to jedyne urządzenie, które umożliwia wizualizację tkanki podskórnej podczas zabiegu, co gwarantuje wyjątkową skuteczność i precyzję. Nie uszkadzamy tu naskórka, działamy głęboko podskórnie lub na granicy skóry i mięśnia – na powięzi (SMAS). Zabieg wykonany prawidłowo przez doświadczonego lekarza daje bardzo dobry efekt terapeutyczny.

Przed zabiegiem Ulthera i jego efekt końcowy

Fot. Przed i po zabiegu Ulthera

Na czym polega zabieg Ulthera?

Zabieg Ulthera™ nie wywołuje większego dyskomfortu. W niektórych partiach twarzy może wystąpić lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Po zabiegu skóra jest napięta, wygładzona, można od razu nałożyć makijaż i wrócić do codziennej aktywności. Obszar poddany zabiegowi może być delikatniejszy i wrażliwy na dotyk przez kilka dni po zabiegu.

Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry. Około 20% docelowego efektu pojawia się bezpośrednio po wykonanym zabiegu. Pełen efekt liftingu i napięcia skóry pojawia się stopniowo do 3 miesięcy po zabiegu – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu Ulthera

Przeciwwskazaniem do zabiegów Ulthera™ są: otwarte rany lub zmiany zapalne na twarzy, zmiany trądzikowe, stenty metalowe, bioabsorbowalne implanty mechaniczne, wszczepione urządzenia elektryczne. Przeciwwskazaniem jest także terapia przeciwzakrzepowa, aktywna choroba systemowa lub skórna, która może powstrzymywać regenerację, zaburzenia krwotoczne lub inne dysfunkcje hemostatyczne.

Implanty stomatologiczne nie są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu Ulthera.