Dermatologia zabiegowa
Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o dermatologii zabiegowej wykonywanej w Centrum Dermatologii Jolanta Maciejewska w Bydgoszczy. 

Jolanta Maciejewska

Dr n.med. Jolanta Maciejewska

specjalista dermatologii i wenerologii
Dermatolog Bydgoszcz

Co to jest dermatologia zabiegowa? - czyli więcej o badaniu chorób skóry

Centrum Dermatologii J. Maciejewska w Bydgoszczy oferuje leczenie i diagnostykę chorób skóry, włosów i paznokci u dzieci i dorosłych. Ponadto wykonywane są zabiegi z zakresu elektrochirurgii i kriochirurgii oraz biopsje skóry

Biopsja ze zmiany skórnej – polega na wycięciu drobnego fragmentu tkanki w znieczuleniu miejscowymi i przekazaniu jej do oceny histopatologicznej

Krioterapia: brodawek wirusowych, Zabieg polega na kontrolowanej destrukcji tkanek niską temperaturą (przy pomocy podtlenku azotu lub ciekłego azotu). Zabieg z reguły nie wymaga znieczulenia.

Elektrokoagulacja zmian skórnych, takich jak: brodawka łojotokowa, włókniak miękki, znamię komórkowe czy brodawka wirusowa. Zabieg z reguły wymaga znieczulenia nasiękowego.

Leczenie farmakologiczne i zabiegi dermatologiczne uzupełniane są o prawidłową pielęgnację skóry, tak istotną w większości chorób dermatologicznych.

Zarejestruj się na badanie